10.000’den fazla sektör profesyoneli, BeautyEurasia 2018’de bir araya geldi


12-14 Nisan tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilen BeautyEurasia 2018, büyük bir başarıyla sonuçlandı.

Avrasya Bölgesi’nin en büyük kozmetik ve güzellik fuarı olan ve her yıl birbirinden seçkin kişisel bakım ve kozmetik markalarını bir araya getiren BeautyEurasia, bu yıl 23 ülkeden 280 markaya ev sahipliği yaptı.

Ünlü moda tasarımcısı Ivana Sert de kendi adını taşıyan markasının yeni ürünü Heart Breaker rujlarının tanıtımını yapmak adına katılımcılar arasında yerini aldı. Ivana Sert, konuk olduğu etkinlikte güzellik sırlarını ve trendlerini ziyaretçiler ile paylaştı.

BeautyEurasia, geçen seneye göre ziyaretçi sayısını %35 arttırdı ve toplam 99 ülkeden 10.090 ziyaretçiyi ağırladı. Etkinlikteki yabancı ziyaretçilerin sayısında da %28’lik bir artış görüldü.

Fuar ile eş zamanlı gerçekleşen panel ve oturumlarda, sektördeki sorunlar detaylıca ele alındı. Etkinliklerde güzellik trendleri, marka sürdürülebilirliği, franchising, perakende zinciri fırsatları ve yasa dışı kozmetik ürünlerine karşı mücadele gibi konulara yer verildi. Fuarın son gününde gerçekleşen saç şovları ziyaretçiler tarafından büyük bir ilgi gördü.

Önemli bir B2B fuarı


Önemli bir B2B fuarı olarak yerini sağlamlaştıran BeautyEurasia, Ekonomi Bakanlığı’nın sunduğu Hosted Buyer Programı’na ek olarak yeni VIP Hosted Buyer Programını da başlatarak üretici ve tedarikçiler için etkili bir networking fırsatı sundu.

Fuar Direktörü Filiz Mehmedova etkinlik hakkında şunları söyledi: “ITE Turkey olarak hedefimiz, sektörün gelişimine katkıda bulunmak. Bu bağlamda BeautyEurasia 2018 aracılığıyla kozmetik sektörü liderlerini bir araya getirerek uluslararası seviyede iş, iş geliştirme ve ortaklık fırsatları sunduk.

Birçok yabancı ve yüksek profilli alıcı VIP Hosted Buyer Programında buluştu ve yeni tedarikçiler bulma, işbirikeri kurma ve iş yapma imkanı buldu. Türkiye, BDT Ülkeleri, Orta Doğu, Avrupa ve Latin Amerika’dan birçok VIP alıcı programa katıldı. Bu bağlamda oldukça verimli bir fuar geçirdiğimizi düşünüyorum. Gelecek seneki etkinlik için şimdiden çalışmalara başladık.”

BeautyEurasia 2019’da görüşmek dileğiyle!

Geri