Katılımcı Görüşleri: Aziz Plastik


Firmamız 1968 yılında İsmet Akın tarafından Akın madeni eşya ismi ile metal eşya üretimi amacı ile kurulmuştur. 1976 yılında aile şirketi olarak Akın Madeni  Eşya Ve Plastik San. Koll. Şti. adı altında plastik imalatı ve kalıp imalatına başlamıştır.


Üretimini yaptığınız ürünler nelerdir?
Firmamız 1968 yılında İsmet Akın tarafından Akın madeni eşya ismi ile metal eşya üretimi amacı ile kurulmuştur. 1976 yılında aile şirketi olarak Akın Madeni  Eşya Ve Plastik San. Koll. Şti. adı altında plastik imalatı ve kalıp imalatına başlamıştır. Küçük pazarda başlayan ticaret hayatımız, daha sonra Doğu sanayi sitesindeki fabrikamızda 30 yıl devam ettikten sonra 2014 yılı içerisinde şu anda bulunduğumuz Avcılardaki fabrikamızda Akın Plastik ve Aziz Plastik olarak devam ederek, kozmetik sektörü başta olmak üzere, gıda firmaları ve ilaç firmalarına plastik ambalaj üretimi yapmaktadır.
 
2019 yılı trendleri nelerdir?
2019 yılı arge birimimiz araştırmalarına devam ediyor. Ambalajlarda yeni trendleri belirledik. Pet ve yeni tasarımlar konusuna daha fazla eğilerek her müşterinin ambalajını markası haline getirmeyi hedefliyoruz.
 
Yeni bir üründe ne ararsınız?
Yeni bir üründe her insanın nasıl farklı bir özelliği, çekiciliği, kendine has duruşu var ise yeni ambalaj tasarlandığında da o ürünün diğer ürünlere benzememesi kendisini diğer ambalajlardan ayırarak parlamasını isteriz.
 
BeautyEurasia’nın satış ve pazarlama faaliyetlerinize nasıl bir katkısı var?
Her yıl gerçekleşen yurt içi ve yurt dışı olmak üzere toplam 8 adet fuara katılmaktayız. Katılım sağladığımız fuarlarda yeni ürünlerimizi senenin trendlerini müşterilerimize sunuyoruz. Yurt içi ve yurt dışından gelen misafirlerimizin istekleri doğrultusunda yeni hedefler belirleyerek tasarım ve üretim alanımızı daha da geliştiriyoruz.
 
Fuardan beklentileriniz nelerdir?
Yurt dışı ve yurt içinden üretici ve alıcıların bir araya getirildiği, verimli iş görüşmelerinin yaşanacağı bir fuar diliyoruz.
Geri