Katılımcı Görüşleri - MG International Fragrance Company


1961 yılında Mişel Gülçiçek tarafından kurulan şirket, endüstriyel, ev bakım, kişisel bakım ve kozmetik sektörü başta olmak üzere global çaptaki ünlü marka ve şirketlere 57 yıldır esans üretimi alanında faaliyet gösteriyor.


Faaliyet alanlarınız nelerdir?
1961 yılında Mişel Gülçiçek tarafından kurulan şirketimiz, endüstriyel, ev bakım, kişisel bakım ve kozmetik sektörü başta olmak üzere global çaptaki ünlü marka ve şirketlere 57 yıldır esans üretimi alanında faaliyet gösteriyor. Dünyanın tek bir çatı altındaki en yüksek kapasiteli ilk entegre esans üretim tesisimizde ayrıca şirket bünyemizdeki Ar-Ge merkezi faaliyetleri kapsamında; 280’e yakın hammaddeyi üretip, uluslararası piyasalarda sektörümüzde faaliyet gösteren yabancı üreticilere de satışını gerçekleştirmekteyiz.

2018 yılında hangi trendler ön plana çıktı?
Trendleri ele alırken Pazarlama ekibimizin iki yıllık bir öngörü ile hazırlamış olduğu çalışmalarını kısaca özetlemek istiyorum. Öncelikle tüm global parakende sektöründeki markalara baktığımızda geleneksel yaklaşımların Y Kuşağı ve İGen kuşağının oluşturduğu hedef kitleye hitap edecek şekilde yeniden tasarlandığını gözlemliyoruz. İnovatif yaklaşım tüm Avrupa ve ABD pazarındaki markaların görsel format ve ambalaj kullanımlarına yansıyor. Yeni formatlar çok fonksiyonlu, dinamik, sanattan ilham alan ve eğlenceli sunumlarıyla tüketiciye yeni seçenekler sunuyor. Ürün içeriklerinin sunduğu ek faydalar, yeni teknolojilerle esans kullanım oranlarının artması da ilgiyi arttırıyor. Çok kısa dikkat sürelerine, daha az sadakate ve düşük bağlılık düzeylerine neden olan ‘‘anında iletişim çağı’’nın önlemini almak için markalar ürünlerinde kalabalık arasından sıyrılarak çok daha fark yaratan, modern, dikkat çekici ve hatta cüretkar diyebileceğimiz kokulara yöneliyor. Yeni nesil kokular oldukça mesaj içerikli ve Y kuşağının anlık ruh hallerini yansıtan fark alternatiflerle duygu durumlarını ifade etmeleri için olanak sunuyor. Esans sektörü ile sanat, müzik ve dans gibi kreatif endüstriler arasında bağ kurularak yaratılan konseptler de yeni trendler arasında yer alıyor. Bilimsel boyutta da yeni teknolojilerle yeni koku bileşenlerini keşfe devam ediyoruz. Çünkü fark yaratan moleküller tüm esans formüllerinin içine giriyor. Trend çalışmalarımız oldukça detaylı ve kategori bazlı yaptığımız çalışmalar. İlgilenen markalarımızla bu çalışmalarımızı da paylaşmaktan memnuniyet duyarız.
  
BeautyEurasia’nın satış ve pazarlama faaliyetlerinize nasıl bir katkısı var?
Her yıl sektörümüz ile ilgili yaklaşık 15 fuar ve sempozyumda yer alıyoruz. Hem sektörümüz, hem sektörümüzün paydaşlarına ve son kullanıcılara farklı iletişim kanalları ile ulaşarak, markamız ve faaliyet alanımız hakkında güncel bilgiler sunuyoruz ve koku ile ilgili farkındalığı arttırıyoruz. İstanbul’da gerçekleştirilen BeautyEurasia fuarı da kendi ülkemizde gerçekleştirilen önemli bir fuar olduğu için tüm ziyaretçilerimizi ev sahibi olarak karşılamamıza ve birçok esans tedariki gerçekleştirdiğimiz firmayla üç günlük efektif bir süreç içerisinde bir araya gelmemize olanak sağlıyor. 

Fuardan beklentiniz nelerdir?
Yurt içi ve yurt dışından itibarlı üretici ve alıcıların bir araya getirildiği verimli bir ortam hazırlanması ve ihracat büyümesinin hedeflendiği yabancı ziyaretçiler, potansiyel alıcılar ve markalarla buluşacağımız bir tanıtım organizasyonu diliyoruz.
Geri