20-22 Haziran, 2019

15. Uluslararası Kozmetik, Güzellik, Kuaför Fuarı
İFM – İstanbul Fuar Merkezi

Haber

28 Mart 2016

Önümüzdeki Sezon Her Yerde Görebileceğiniz 5 Güzellik Trendi.


Siyah-kiraz dudaklar. Siyah dış hatlara sahip olan bu mor-kırmızı tonu, sanatçıların beraberlerinde İtalya’ya getirmiş oldukların tek ruj rengi gibi görünmekte. Ve bir yandan her bir sanatçı bu kaprisli tonu kendilerine göre yorumlasalar da (Marni’de erik kurusu olarak, Max Mara’da koyu kırmızı olarak ve Bottega Veneta’da Bordo olarak), bütün fotoğraflarda aynı özellikler vardı: düpedüz havalı ve beklenmeyen şekilde cazibeli.
 
Parmak dalgaları. Bu belki de bugüne kadar çıkmış en şaşırtıcı güzellik trendi. Aslında klasik parmak dalgalarına ilk kez New York’taki Marc Jacobs’ta tanıklık etmiştik. Herkes bunu son görüşümüz olduğunu düşünüyordu ancak bu heykelsi görünüşün farklı versiyonlarını Gucci, Prada, ve Salvatore Ferragamo’da gördük. Bu nostaljik saç stilinin yeniden ortaya çıkışı tamamen bir rastlantı değil; podyumlar neredeyse tamamen bu tür nostaljik siluetler ile dolu iken, saç stilistlerinin ilham için o döneme dönüyor olması da gayet mantıklı. Ve evet kesinlikle çok özgün bir görünüm ve yapılması gerçekten çok zor ancak 2016’da bunu yapmanın kolay bir yolu var artık. ‘Oldukça önceden belirlenmiş bir stil ancak aynı zamanda genç kızların evde tek bir dalga ile yapabilecekleri bir şey’ diyor Marc Jabos sahne arkasında saç stilisti Guiodo.

Festival güzelliği. "Festival kızı" Milan’da herkesin aklındaydı sanki ve sahne arkasında saç stilistleri ve makyaj sanatçıları bu stile lüks ve hafif kavramsal dokunuş katmışlardı. Fendi’deki saykodelik göz boyaları, Ports 1961’de renkli liner şokları, Versace’de saç bantları, ve Missoni’de Patti Smith’ten ilham alınmış en havalı darmadağınık dalgalar.
 
Bireysellik. Uzun yıllardır yavaş yavaş birikiyordu, ‘ancak bu sezon sanki bireysellik her zamandakinden daha fazla ortaya çıktı’ diyor Turner. Modellerin özgün saç kesimleri var, kıvırcıkları ve lülelerine ise sahne arkasında hiç dokunulmamış ve saç ve makyaj sanatçıları bazen bir şov için iki, üç ve hatta dört farklı görünüş yaratıyorlardı. ‘Bu her bir kaç yılda bir olan bir şey, yani bir trend olaylara farklı bakış anlamında kapıları aralıyor’ diyor saç stilisti Sam McKnight. ‘Bu da modayı daha demokratik yaptı ve de aynı zamanda podyumda yürüyen mankenlerin bir ordu gibi görünmemeleri anlamına geliyor. Çünkü artık bu ordunun tamamı nostaljik bir görünüme sahip.’
Geriimg

Archive