Fuara Neden Katılmalısınız?


Türkiye’nin en önemli kozmetik ve kişisel bakım fuarı olan BeautyEurasia güzellik ve kişisel bakım ürünü imalatçılarını, tedarikçilerini ve alıcılarını bir araya getirerek deneyimlerini paylaşmalarını, iş ilişkileri kurmalarını ve uluslararası iş anlaşmaları yapmalarını sağlayarak işletmeler için mükemmel bir büyüme fırsatı oluşturuyor.


 
Sağlıklı bir pazar
 
Türkiye’nin kişisel bakım ve kozmetik pazarı 2017 yılında ülke genelindeki ekonomik sorunlara rağmen yükseliş gösterdi. 2016 yılında Global Healthcare Technologies (Küresel Sağlık Hizmetleri Teknolojileri) pazarı; 2,48 Milyar Doları ithalat olmak üzere toplamda 3,1 Milyar Dolar olarak hesaplamıştı.
Talep azalmadı ve bu da bizlere ekonominin iyileşmesiyle birlikte pazarın da büyüyeceğini gösterdi.
 
Bir pazar araştırma şirketi olan Euromonitor, pazarın 2020’ye kadar yıllık yaklaşık %10 civarında bir büyüme oranı kaydedeceğini öngörüyor. Avrupa’da 159 Dolar olan kişi başına düşen kozmetik ve kişisel bakım harcaması, Türkiye’de 35 Dolar gibi düşük bir ortalamadayken, önümüzdeki birkaç yıl içinde bu oranın artma olasılığı oldukça yüksek. Bu da sektördeki tedarikçiler için oldukça iyi bir haber.
 
Hedef kitle
 
Her yıl, 90’ın üzerinde ülkeden 7.000’den fazla ziyaretçi BeautyEurasia’ya katılıyor. Bu ziyaretçiler arasında imalatçılar, özel markalar, ithalatçılar, distribütörler, toptancılar, ihracatçılar, alışveriş merkezleri ve perakendeciler, süpermarketler, güzellik ve kuaför salonları, oteller ve spa merkezleri, internet mağazaları, bitki uzmanları, eczaneler, gümrüksüz (duty-free) satış mağazaları, ticaret birlikleri ve basın bulunmaktadır.
Türkiye’nin kozmetik ve kişisel bakım pazarına ulaşmanın kolay yolu BeautyEurasia 2018’e katılmaktan geçmektedir. Bu yıl, stand sahiplerinin distribütörler, alıcılar ve perakendecilerle tanışıp görüşmelerde bulunma fırsatını geliştirmek adına fuar daha çok B2B ziyaretçilere odaklanacaktır.
 
Daha çok görünürlük
 
BeautyEurasia, Türkiye pazarında marka bilinirliğinizi artırmanız ve sektörde adınızı duyurmanız için en iyi platform. 2017’de BeautyEurasia’ya katılan ve memnun bir şekilde ayrılan stand sahiplerinin %82’si mükemmel bir promosyon aracı olan bu fuara 2018’de de katılmayı planlıyor. BeautyEurasia, markanızı sektöre tanıtmanız için kaçırılmaz bir fırsat sunuyor.

Network fırsatları
 
BeautyEurasia sektördeki kilit alıcılar ve karar mercileriyle tanışmak için harika bir fırsat. Komşu ülkelerden ve Türkiye’deki çeşitli şehirlerden satın alma ve ortaklık fırsatları arayışı içindeki temsilcilerin katılım sağlayacağı uluslararası ve ulusal Alım Heyeti Programı ile networkünüzü genişletebilirsiniz.

BeautyEurasia’nın size sunacağı fırsatlar hakkında daha fazla bilgi edinmek için tıklayın.
Geri