Etkinlikler Hakkında

En efektif pazarlama ve pazarı öğrenme aktivitesi olan fuarlar, sektör firmaları ve profesyonelleri için yatırımın geri dönüşü yüksek beklenen platformları arasındadır. Bu yatırımın farkında olan ITE Turkey, düzenlediği BeautyEurasia Fuarı’yla da hem sektörün farklı uzmanlıkları ve paydaşlarını tek bir çatı altında tüm aktörlerle bir araya getirmeyi hedefliyor, hem de nitelikli içeriğiyle yüzlerce katılımcı ve binlerce ziyaretçinin endüstrideki yeni gelişmelerden haberdar olmasını sağlamayı amaçlıyor.  Kapsamlı yapılan araştırmalar ve anketler şunu gösteriyor ki, ziyaretçilerimiz bu gelişmelerden haberdar olmak isterken, katılımcılarımız da sektördeki rekabeti iyi tanıyabilmeyi ve farklılaşmak için pazarı ve işletmeyi iyi tanıtacak içerikleri öğrenmek istiyor.

BeautyEurasia 2018, katılımcı ve ziyaretçilerine fuarın yoğunluğu ve kalabalığından yer yer sıyrılıp hem kişisel hem de profesyonel anlamda gelişime katkıda bulunacak teknik ve pazar odaklı konuları takip etmeleri, yeni ve farklı kontaklar geliştirmeleri adına bir etkinlik programı alanı yarattı.  Fuarın akıcılığında, orta alanda bulunan etkinlik alanı, herkesin rahatlıkla görüp dilediğinde girebileceği bir bölümde konumlanarak etkinlik programının fuar hareketinden kopmadan, tüm ilgilileri çekecek bir zeminde gerçekleşmesine fırsat verdi.

Sektöre yön veren İKMİB, Kimyagerler Derneği, Özel Markalı Ürünler Sanayicileri ve Tedarikçileri Derneği ( PLAT), Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK)   vb. kurum ve kuruluşlar iş birliğinde, sektör uzmanlarını bilgilerini paylaşıp sektöre yön verdikleri oturumlarla buluşturan ve zengin bir fuar etkinlik programı hazırlayan BeautyEurasia 2018, trendler, teknolojik gelişmeler, yasal mevzuatlar, ihracatın alfabesi, iş geliştirmenin ipuçları vb. konu başlıklarını yabancı yatırımcılar, yerel üreticiler, satınalmacılar ve karar vericilere yönelik panellerinde mercek altına aldı.

BE 2018 GÜNDEME GETİRİLEN KONU BAŞLIKLARI:

Kozmetik Firmalarının Gelişim Süreçleri
Kozmetik firmalarının GMP eksiklikleri, kalifiye eleman eksiklikleri, hammadde tedarikçilerinin standartize edilmesi ve kalite denetimleri konuları ele alındı.

Yasal Mevzuat
Yasal mevzuatlara üreticinin uyum sürecinin iyileştirilmesi, tüketicinin kozmetik bilincinin arttırılması ve ÜTS sisteminin etkili kullanılması konuları ele alındı.

Yasadışı Kozmetikler ile Mücadele
Kayit dışı kozmetik firmaları ve merdiven altı ile mücadele ve denetimi, aldatıcı reklamlar ile mücadele ve kozmetik firma denetimleri için saha denetimi sistemi konuları ele alındı.

Marka Sürdürülebilirliği
Gelişen teknoloji ve her gün ortaya çıkan yeni ihtiyaçlara paralel olarak, kozmetik sektörünün hem Türkiye’ de, hem dünyada hızla geliştiği dönemde sektörde kalıcı olmak, ivme kazanmak ve yüksek rekabet olan sektörde başarıyı yakalamak konuları ele alındı.

Perakende Zincirine Nasıl Dahil Olunur?
Hızla büyüyen kozmetik pazarında, kişisel bakım ve güzellik ürünlerine olan talep artışından dolayı kozmetik şirketlerinin hem franchise yoluyla hem de kendi mağazalarını açarak yaygınlaşmaları konusu ele alındı.

Güzellik Trendleri Konuşmaları & Saç Şovları