Ashley Joy neden BeautyEurasia’yı tercih ediyor?


Doğadan ilham alarak ürettikleri bitkisel ve vegan ürünlerini müşterileriyle buluşturan Ashley Joy, dünyaya açılma yolculuklarında BeautyEurasia’nın sunduğu olanakları değerlendirmek için fuardaki yerini aldı. Fuarın ziyaretçileriyle buluşmaya hazırlanan markanın kurucusu ve CEO’su Aslı Şen ile markaları Ashley Joy ve neden BeautyEurasia’yı tercih ettikleri hakkında kısa bir sohbet ettik.

Faaliyet alanınız nedir? 

Yolculuğumuza saçlarımızı köklerinden uçlarına kadar yenileyerek, aynı zamanda duyularımızı da harekete geçiren bitkisel saç bakım ürünlerinden başladık. Amacımız en kaliteli ürünü en ulaşılabilir fiyatta tüketiciyle buluşturmak. Burada bizi en çok besleyen şey ise “doğa”. Vegan bir markayız. Doğanın bize sunduğu enerji kaynaklarını en verimli ve adil şekilde kullanmak markamızın yolculuğunda en çok dikkat ettiğimiz konu. Ashley Joy hedef kitlesi doğal içerikli ürünler kullanmayı seven A,B,C segment kadın, erkek ve  4-15 yaş arası tüm çocuklardan oluşuyor. Bu sebeple Ashley Joy olarak her zaman doğal içerikler kullanmaya dikkat ettiğimiz ürün geliştirme süreçlerinde hedefimiz sürdürülebilir güzellik algısını daha da geliştirmektir.  Ashley Joy ilk kurulduğu günden beri dünya markası olma yolunda bir vizyona sahip. Bu anlamda tüm yatırım planlarımızı hem online hem offline kanalı destekleyecek şekilde yapmaya başladık. Lojistik, yazılım, operasyon süreçlerini destekleyen tüm uygulamaları sürece dahil ettik. Şirket yapılanmamızı da bu yönde yönettik. Tüketici ihtiyaçlarını daha iyi gözlemleyerek yeni ürünleri geliştirmemize ön ayak olan, ar-ge süreçlerimizi geliştirecek adımlar atıyoruz. Bu da müşterilerimizle aramızda güzel bir marka bağlılığı oluşturuyor.
 
BeautyEurasia’ya katılma/tercih etme sebeplerinizden kısaca bahseder misiniz? 

Tüm dünya ülkelerinden sektör liderleri tarafından takip edilen ve ziyaret edilen bir fuar olması sebebi ile biz de yurt dışına açılma yolunda BeautyEurasia’da olmayı tercih ettik.

Fuarda hangi ürünlerinizi öne çıkaracaksınız/tanıtacaksınız? Ürünleriniz hakkında bilgi verebilir misiniz? 

Markanın kuruluş hikayesi olan %100 Bitkisel Saç Bakım Yağı bizim için çok önemli bu yüzden önceliğimiz bu ürün diyebiliriz. Sonrasında Güçlendirici Şampuan, Silver (Mor) Şampuan öne çıkarmada öncelikli ürünlerimiz diyebiliriz. Fuar döneminde lansmanını yapacağımız yeni saç serimiz de ön planda olacak.

BeautyEurasia hakkındaki düşünceleriniz nelerdir? Sektör profesyonelleri neden BeautyEurasia’yı ziyaret etmeli? 

BeatyEurasia, dünyanın farklı yerlerinden pek çok marka ve tedarikçiyi bir araya toplayıp size sektörde tüm yenilikleri, gelişmeleri aynı anda görebileceğiniz bir ortam yaratıyor. Her ne kadar günümüz artık internet çağı olsa ve bilgiye kolay ulaşılsa da sektörümüzde hala dokunmak, koklamak, deneyimlemek çok önemli. Bu sebeple tüm sektör profesyonellerini BeautyEuarsia’ya bekliyoruz.

Türkiye başta olmak üzere dünya genelinde kozmetik sektörü hakkındaki değerlendirmeleriniz, yorumlarınız ve öngörüleriniz nelerdir? 

Enerji kaynaklarının hızlı tükeniyor olmasından dolayı artık kozmetik başta olmak üzere tüm sektörlerin önceliğinin sürdürülebilirlik olduğunu çok rahat gözlemleyebiliyoruz. Bu anlamda geri dönüşüm ve vegan süreçleri de markaların en önemli konu başlıklarından biri. Bunu tabii ki insan kaynaklarındaki standartlar, işçilerin çalışma koşulları da takip ediyor diyebiliriz. Özellikle pandemi sonrasında tüketicilerin de bu konuda daha çok bilinçlendiğine inanıyoruz ki bu şekilde onlar da bize gitmemiz gereken yolu çok daha rahat gösteriyor.
  
Siz de ürünlerini hedef pazarlarına ulaştırmak isteyen markaların seçimi olan BeautyEurasia’daki yerinizi hemen ayırtın. 


 
STANT REZERVASYONU
Geri