Dünya Fuarcılık Günü


Dünyanın en eski ekonomik, sosyal ve kültürel etkileşim faaliyetlerine imkan veren, insanlık tarihi için adeta bir hafıza görevi gören fuarcılık sektörü, geride bıraktığı iki sıra dışı yılda çok önemli iki şey öğrendi: 1. Evet, fuarlar hibrit yaklaşımlarla gerçekleştirilebilir, 2. Ancak yüz yüze gerçekleştirilen fuarların yerini hiçbir şey tutamaz

Bu iki kıymetli edinim, fuarların yerel, bölgesel ve uluslararası ticaretin gelişimine katkı sunan faydasının ötesinde bir anlama sahip olmasının sonucudur. Kültürel ve sosyal alışverişin yanı sıra bilgi ve deneyim paylaşımına imkân sunan fuarcılık sektörü, fuarların gerçekleştirildiği her bölgenin ekonomisine de canlılık katar.

Şimdi bu katkıları yeniden ve daha güçlü bir şekilde geri kazanmak, geliştirmek ve güçlendirmek için, en iyi bildiğimiz ve en güçlü olduğumuz fuar alanlarına geri dönüyoruz. Nasıl fuarlar, pandemi öncesinde dünya ekonomisinin büyümesine destek verdiyse, bugün de ekonominin eski günlere dönebilmesi, küresel ve bölgesel refahın artması için üzerine düşen itici güç görevini daha güçlü bir şekilde yerine getirecektir. 

Dünya Fuarcılık Günümüz kutlu olsun!

Kemal Ülgen
Hyve Group Bölge Direktörü
Geri