12 - 14 June 2024 • IFM (Istanbul Expo Center)

Book A StandVisitor Registration

Parex neden BeautyEurasia’yı tercih ediyor?

BEAUTYEURASIA.COM
Yeni ürünlerini tanıtmak ve fuarın sunduğu ihracat fırsatlarını değerlendirmek için BeautyEurasia 2022’deki yerini alan Parex’in İhracat Direktörü Cahit Filik ile fuar öncesinde Parex ve neden BeautyEurasia’yı tercih ettikleri hakkında kısa bir sohbet ettik: 

Faaliyet alanınız nedir?
Parex olarak kimyasal olmayan temizlik grubunda faaliyet göstermekteyiz. 2011’de kurulmuş olup, Türkiye’nin hem genç hem de lider firması olarak 300’ü aşan ürün çeşidi ile tüketiciyi buluşturmaktayız. Yurt içindeki pazar liderliğimizi, yurt dışına da taşıyarak, bugün 62 ülkeye ihracat yapmaktayız. Girdiğimiz ülkelerde de kısa sürede pazar liderliği veya pazarın önemli oyuncusu haline gelmekteyiz.

BeautyEurasia’ya katılma/tercih etme sebeplerinizden kısaca bahseder misiniz?
25 yıldır çeşitli sektörden firmaların ihracat yönetimlerinde görev almaktayım. Bunun son 10 yılı ise FMCG ve özellikle kimyasal ve kimyasal olmayan temizlik bakım ürünlerinin yönetimi ile geçti. BeautyEurasia müşterilerimizle buluşma, yeni müşteri edinme ve aday müşterilerle görüşmek için önemli bir platform oluşturdu. Bu nedenle, iş süreçlerimize katkısı olmuştur. Parex olarak da yeni süreçte sektörün bu önemli fuarında yer almak istedik.

Fuarda hangi ürününüzü öne çıkaracaksınız/tanıtacaksınız? Ürününüz hakkında bilgi verebilir misiniz?
Parex liderliğinin ve gençliğinin yanı sıra doğa dostudur ve yenilikçi ürünleri ile tanınır. Temizlik setlerinden süngerlere, çöp torbalarından temizlik bezlerine, paspas ve süpürgelerden mutfak yardımcısı ürünlerine, geniş ürün yelpazemizi sunacağız. Üzerinde çalışmakta olduğumuz yeni model ve inovatif ürünleri de gösterme şansı elde edeceğiz.

BeautyEurasia hakkındaki düşünceleriniz nelerdir? Sektör profesyonelleri neden BeautyEurasia’yı ziyaret etmeli?
BeautyEurasia, 17. fuarını gerçekleştirecek olması ile birlikte sektörün deneyimli bir organizasyonu haline gelmiştir. Dünya dan FMCG’nin önemli oyuncuları bu fuarı buluşma noktası olarak belirlemiştir. Sektörün önemli üreticilerinin katıldığı fuar, yeni pazar arayan ve yeni müşteriler elde etmek isteyen iş insanları için önemli bir fırsat oluşturmaktadır. Önceki görev yaptığım firmalarda, gözlemlerime ve deneyimlerime dayanarak, bu yıl Parex olarak bu fırsatı değerlendireceğiz.

Türkiye başta olmak üzere dünya genelinde kozmetik sektörü hakkındaki değerlendirmeleriniz, yorumlarınız ve öngörüleriniz nelerdir?
Kozmetik sektörü Türkiye’de likit ve ek gruplarda son yıllarda önemli mesafeler kat etmiştir. Avrupa’dan Afrika’ya, Latin Amerika’dan diğer coğrafyalara ihracatını hızla artırmaktadır. Yerli üreticilerimizin inovasyona ve ürün çeşitliliğine yatırım yapması, esnek üretim modeli, dünyadaki ticaret dengelerinin değişmesi ile birlikte, Türkiye çekim merkezi haline gelmiştir. Özellikle pandemi sürecinin devamında, hijyenik unsurların taleplerinin arttığı günümüzde, BeautyEurasia gibi uluslararası fuar ve organizasyonların aktif hale gelmesi, bu süreci devam ettirdiği gibi yeni fırsatları da hızla artırmaktadır. Parex olarak, tıpkı Türkiye de olduğu gibi, uluslararası arenada da tüketiciyi renkli ve kaliteli ürünlerimizle buluşturmaya devam edeceğiz.

BeautyEurasia 2022 15 Haziran’da İstanbul Fuar Merkezi’nde kapılarını açıyor. Siz de sektörün lider firmalarının en yeni ürünlerini görmek, bir sonraki iş ortağınızı bulmak ve sektörün gündemini derinlemesine keşfetmek için BeautyEurasia 2022’yi kaçırmayın. Ücretsiz online davetiyenizi bugün alın.